Büntetőkkel Argentína nyerte a katari futballvilágbajnokságot

Szerzői jogok Petr David Josek/AP

Fordulatos meccsen, 3:3 után Lionel Messi utolsó vb-jén győzelemre vezette az argentinokat.

Büntetőkkel Argentína nyerte a katari futballvilágbajnokságot.

Az első félidőben rövid időn belül egyértelmű volt az argentinok fölénye, csak ők vezettek veszélyes támadásokat, míg a francia támadósort szinte teljesen kikapcsolták. A huszonegyedik percben Di Maria támadását szabálytalanul állította meg Dembelé a francia tizenhatoson belül, a büntetőt Messi berúgta. A franciák a gól után is jobbára a saját térfelükön maradtak, egyetlen kitámadásukat a negyvenedik percben egy gyors kontrával és egy második góllal (Di Maria) büntette az argentin csapat. A francia szövetségi kapitány a két gól után lecserélte Dembelét és Giroud-t is.

A franciák a második félidő elején sem látszottak megtalálni az argentin fölény ellenszerét, hosszú ideig kapura sem rúgtak. A 80. percben a franciák kiharcoltak egy büntetőt, amelyet Mbappé értékesített. Két perc múlva pedig a francia csatár egy látványos akciógólt is szerzett és egyenlített.

A rendes játékidő végén a franciák és az argentinok is veszélyes támadásokat vezettek, Messi kapura tartó távoli lövését az utolsó percekben a francia kapus, Loris ütötte ki.

A csapatok óvatos puhatolózással kezdték a hosszabbítást, a játékot azonban inkább a franciák dominálták. A hosszabbítás első szakaszának végén az argentinoknál becserélt Lautaro Martinez két alkalommal is eldönthette volna a meccset, de nem tudta értékesíteni a helyzeteket. A hosszabbítás második felében viszont egy kapusról kipattanó labdát Messi bekotort a hálóba, amit csak a vonalon túlról tudott menteni a  francia hátvéd.

A 115. percben az argentin Montiel csak kézzel tudott hárítani egy francia lövést, és Mbappé a tizenegyest ismét belőtte. Bár veszélyes helyzeteket alakított ki mindkét csapat, a büntetőpárbajt azonban nem tudták elkerülni.

Messi és Mbappé is berúgta a saját tizenegyesét, a francia Koman és Tschouameni viszont hibázott.