Katar2022: Dél-Korea a 91. percben lőtt góllal jutott tovább

Dél-koreai kitörő boldogság
Írta: Horváth Ferenc

A portugálok nem bánták, Uruguay annál inkább.

Dél-Korea – a 91. percben lőtt góllal - 2–1-re legyőzte Portugáliát a katari labdarúgó-világbajnokság H-csoportjának harmadik fordulójában, és mivel Uruguay csak 2–0-ra nyert Ghána ellen a kvartett másik mérkőzésén – több szerzett gólja révén -, továbbjutott a nyolcaddöntőbe. A portugálok a vereség ellenére is csoportjuk élén végeztek.

A portugálok már az 5. percben vezetést szereztek Ricardo Horta révén (0-1). Dél-Korea egy lesgóllal jelezte ambícióiját a továbbjutásra, majd a 27. percben ténylegesen egyenlítettek; Cristiano Ronaldo hátáról pottyant a labda Kim Jung Kvon elé, aki köszönte, élt vele (1-1).

A 91. percben, amikor már szinte mindenki elkönyvelte a döntetlent, Szon Hung Min egy 60 méteres vágta után passzolt az akciót követő Hvang Hi Csan elé. A cserjátékos pedig egyből a portugál kapuba lőtt (2-1).

Így a másik meccsen hiába győzött Uruguay 2-0-ra Ghána ellen, a dél-amerikaiaknak kellett volna még egy gól a továbbjutásukhoz. Ha Ghána nyert volna, Dél-Koreának a portugál elleni siker csak a szép búcsúhoz lett volna elég.