Katar2022: Tunézia emelt fővel, Dánia „fű alatt” távozik

Tunéziai szurkolók öröme a világbajnok legyőzése után
Írta: Horváth Ferenc

Ausztrália 1-0-ra nyert Dánia ellen és továbbjutott. Tunézia legyőzte a világbajnokot, de kiesett.

A katari világbajnokság D-csoportjában Ausztrália Mathew Leckie 60. percben esett góljával 1–0-ra legyőzte Dániát, így a négyes második helyét megszerezve, Franciaország mögött jutott a legjobb 16 közé.

Ausztrália a 2006-os világbajnokság után történelme során másodszor ünnepelheti a továbbjutást csoportjából.

Az EB-elődöntős dánok, egyetlen pontot gyűjtve, csúfosan kiestek.

Gólöröm, és a továbbjutás kiváltotta eufória Ausztráliában:

A csoport másik meccsén Tunézia nekiesett a már továbbjutott címvédő franciáknak. Az észak-afrikai válogatott győzelemmel továbbjuthatott volna, ha a másik mérkőzés döntetlennek zárul.

A 8. percben pedig úgy tűnt, hogy a vezetés is összejött, de a gólszerző Gandri lesről indult.

Az első félidőben Franciaországnak egyetlen kaput eltaláló lövése sem volt.

Az 58. percben Tunézia érvényes gólt szerzett; a Ferencváros légiósa, Laidouni passzából Hazri lőtt gólt 13 méterről (1–0).

A francia szövetségi kapitány hármat, majd kisvártatva újabb kettőt cserélt. Bejött Griezmann is, aki a 98. percben kiegyenlített, ám a videós elemzés (VAR) után a játékvezető érvénytelenítette a gólt.

Tunézia történelmi sikere azonban nem volt elég a továbbjutáshoz, a csoport 3. helyén zárt az afrikai válogatott.

A mérkőzésen egy váratlan látógató okozott derültséget. De a hívatlan "talajtornászt" gyorsan lekapcsolta a biztonsági személyzet.