Győzelemmel kezdett a címvédő a labdarúgó világbajnokságon

Olivier Giroud (9) két gólt szerzett Franciaország bemutatkozó mérkőzésén a világbajnokságon Ausztrália ellen.
Írta: Peter Kristof

Franciaország 4-1-re verte Ausztráliát, Giroud francia társ-gólrekorder lett.

Franciaország a várakozásoknak megfelelően gond nélkül múlta felül Ausztráliát al-Vakrában, az al-Dzsanúb stadionban. Pedig a 9. percben Goodwin látványos akció végén szerzett vezetést az ausztráloknak, a franciák azonban négy góllal válaszoltak.

A 27. percben Theo Hernandez beadásából Rabiot fejjel egyenlített, majd a gólszerző öt perccel később kihagyhatatlan helyzetbe hozta Giroud-t, aki fordított. A második félidőben előbb Mbappé, majd megint Giroud fejelt az ausztrál kapuba. A Milan csatára az 50., és az 51. gólját szerezte meg a francia válogatottban, amivel beérte az eddigi rekorder Thierry Henryt. Franciaország 4-1-re győzött.

A D csoport másik mérkőzésén nem esett gól a Dánia – Tunézia találkozón (0-0), mint ahogy a C-ben a Mexikó – Lengyelország összecsapáson sem. A legnagyobb lehetőség Lewandowski előtt adódótt, azonban a lengyel csatár 11-esét védte a mexikói kapus, Ochoa.

A nagy esélyes Argentína váratlan vereséggel kezdett. Szaúd-Arábia 2-1-re verte a kétszeres világbajnokot.