Remco Evenepoel és Alekszej Lucenko a versenyen
Remco Evenepoel és Alekszej Lucenko a versenyen Szerzői jogok Rick Rycroft/AP
Szerzői jogok Rick Rycroft/AP
Írta: Magyar ÁdámMTI

Valter Attila a 23. helyen ért célba.

Remco Evenepoel nyerte a férfi mezőnyversenyt az országúti kerékpárosok Ausztráliában megrendezett világbajnokságán. A magyar bajnok Valter Attila a 23. helyen ért célba a majdnem 267 kilométer hosszú futamon.

A 22 éves Evenepoel komoly sikerszériában van, két héttel ezelőtt ő győzött a spanyol kerékpáros körversenyen, a Vueltán is. A belga sportoló ezúttal mindenkit leszakítva, 2 perc 21 másodperces előnnyel ért célba, négy évvel az ifjúsági világbajnoki cím megszerzése után a felnőttek között sem talált legyőzőre.

Végül utolérték a szökevényeket

A verseny hosszához képest szokatlanul korán, mintegy 230 kilométerrel a cél előtt növelt sebességet a francia válogatott, ezzel darabokra szakította a mezőnyt. A magas tempót azonban nem lehetett végigvinni, az újra összeálló mezőny megnyugodott, így közel nyolcperces előnyre tett szert a 16 fős szökevénycsoport. Az utolsó 80 km-hez érkezve ismét kettészakadt a mezőny, egy nagyobb csoport zárkózott fel a szökevényekhez.

Ezzel megindult az üldözés, a hátul maradt esélyesek - a csoportban Valterrel - igyekeztek csökkenteni a különbséget, miközben 35 kilométerrel a cél előtt elöl Evenepoel megindult, egyedül Alekszej Lucenko tudott vele tartani, tíz kilométerrel később az emelkedőn a kazah is leszakadt.

A második helyen végül a francia Cristophe Laporte, a harmadikon a hazaiak versenyzője, Michael Matthews futott be. Valter Attila velük azonos idővel zárta a versenyt. Az egyik nagy esélyesnek számító Mathieu van der Poel lökdösődésbe keveredett szombat este, a rendőrségre is bevitték.