Ausztrál Open: 44 év után újra hazai győztes

euronews
euronews Szerzői jogok Ashleigh Barty with her new trophy in Melbourne
Szerzői jogok Ashleigh Barty with her new trophy in Melbourne
Írta: euronews

Ashleigh Barty két szettben nyert Danielle Collins ellen a női egyes döntőjében.

A világelső Ashleigh Barty 6:3, 7:6-ra nyert a torna 27. kiemeltje, az amerikai Danielle Collins ellen az Australian Open női egyesének döntőjében, így megszerezte pályafutása harmadik Grand Slam-tornagyőzelmét. Ezzel együtt 44 év után lett ismét hazai győztese a Melbourne-i tornának egyesben.

A közönségkedvenc Barty a fináléig játszmát sem veszített, előző hat meccsén összesen 21 gémet bukott, és csupán egyszer vesztett adogató-játékot. A trófea mellé 4,4 milliós ausztrál dollárról szóló csekket is kapott.

Floridai rivárlisa – aki két éve itt az elődöntőig jutott - is csak a második szettben tudta megszorongatni a döntőben.

Australian Open (kemény pálya, összdíjazás 75 000 000 ausztrál dollár)