Ausztrál Open: Medvegyev megküzdött az elődöntőért

Joy of Medvegyev in Melbourne
Joy of Medvegyev in Melbourne Szerzői jogok euronews
Szerzői jogok euronews
Írta: euronews

Az orosz teniszező hátrányból felállva, döntő szettben, meccslabdát hárítva, közel ötórás dráma végén jutott a négy közé.

Kétszettes hátrányból fordítva, meccslabdát hárítva jutott elődöntőbe Danyiil Medvegyev Melbourne-ben.

A másodikként kiemelt, US Open-címvédő orosz teniszező végül döntő szettben, 4 óra 42 perc játékot követően gyűrte le 21 éves kanadai riválisát, Félix Auger-Aliassime-ot.

Medvegyevnek a döntőért Sztefanosz Cicipaszt kellene legyőznie. A negyediknek rangsorolt görög számára nem jelentett különösebb gondot a továbbjutás, két sima és egy szorosabb játszmában intézte el az olasz Sinnert – így harmadszor elődöntőzhet az Ausztrál Openen.

A nőknél második elődöntőjére készülhet Danielle Collins, aki másfél óra alatt győzte le

a francia Alizé Cornet-t. A 27 éves amerikai játékos áprilisban egészségügyi problémái miatt felfüggesztette a teniszt. Majd műtétje után két hónappal kezdte újra. Így nagy bravúr, hogy idáig eljutott.

A másik ágról az észt Kanepit három szettben verő, lengyel Iga Swiatek került a négy közé.

AUSTRALIAN OPEN (kemény pálya, 75 000 000 ausztrál dollár)

Férfi egyes negyeddöntő:

Medvegyev (orosz, 2.)–Auger-Aliassime (kanadai, 9.) 6:7 (4–7) 3:6, 7:6 (7–2), 7:5, 6:4

Cicipasz (görög, 4.)–Sinner (olasz, 11.) 6:3, 6:4, 6:2