Taroltak a magyarok a kajak-kenu-világbajnokságon

Az ezüstérmes Kozák Danuta (j2), Csipes Tamara (b2), Kárász Anna (j) és Gazsó Alida (b) a kajak-kenu világbajnokság kajak négyesek női 500 méteres versenyének döntője utáni er
Az ezüstérmes Kozák Danuta (j2), Csipes Tamara (b2), Kárász Anna (j) és Gazsó Alida (b) a kajak-kenu világbajnokság kajak négyesek női 500 méteres versenyének döntője utáni er Szerzői jogok MTI Fotószerkesztőség/Szigetváry Zsolt/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap
Szerzői jogok MTI Fotószerkesztőség/Szigetváry Zsolt/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap
Írta: euronews, MTI

Összesen 21 érmet nyertek a magyarok Koppenhágában, ebből 3-at a parasportolók.

Éremeső Koppenhágában: taroltak a magyarok a kajak-kenu világbajnokságon

Az éremtáblázat első helyén fejezte be a kajak-kenu világbajnokságot a magyar válogatott Dániában. Bár a vb-nek otthont adó Bagsvaerd-tó festői szépségű, a hűvös, szeles időjárás távol volt az ideálistól. A magyar válogatott a mostoha körülmények ellenére is 6 arany, 8 ezüst és 4 bronz érmet zsebelt be.

Szigetváry Zsolt/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap
Aranyérmes a Lucz, Csizmadia kajak vegyes párosSzigetváry Zsolt/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap

Aranyérmesek:

- Noé Bálint aranyérmet szerzett kajak egyes 5000 méteren

- Kőhalmi Emese aranyérmet szerzett a kajak egyesek 5000 méteres versenyében,

- Adolf Balázs aranyérmet szerzett a kenu egyesek 5000 méteres versenyében,

- aranyérmet szerzett a kajak vegyes párosok 200 méteres versenyében Lucz Anna és Csizmadia Kolos duója,

- aranyérmes lett Csipes Tamara és Kozák Danuta kajak kettese is az 500 méteres versenyen,

- és elsőként ért célba Gazsó Alida Dóra is a kajak egyesek 1000 méteres versenyén.