Tótka olimpiai bajnok, Csipes, Rasovszky ezüstérmesek

Tótka Sándor győztes döntős futama után Tokióban

Tótka Sándor megnyerte a férfi kajak egyesek 200 méteres döntőjét, Csipes Tamara másodikként futott be női egyes 500 méteren. Rasovszky Kristóf ezüst érmet szerzett a férfiak 10 kilométeres nyílt vízi úszószámában.

Újabb kajak-kenu versenyszámok döntő futamain vagyunk túl, több magyar érem is született.

Tótka Sándor megnyerte a férfi kajak egyes 200 méter döntőjét. Ő is ifjúsági olimpiai bajnokként lett aranyérmes a felnőttek között, mint Milák Kristóf. Tótka eredménye azért is emlékezetes marad a magyar sporttörténelemben, mert ezen a távon - amelyet alig tíz éve jegyez az olimpia - ez az első magyar arany.

Csipes Tamara ezüstérmes lett női kajak egyes 500 méteren. Ugyanitt Kozák Danuta a negyedik helyre futott be.

Nádas Bence és Kopasz Bálint a negyedik helyen végzett a férfi kajak kettes 1000 méter döntőjében.

A női kenu egyes 200 méter B-döntőjében Balla Virág végig vezetett, így nyerte meg a futamot, ami összesítésben a 9. helyet jelenti. Takács Kincső összesítésben a 14. lett.

A magyar úszók közül ezúttal Rasovszky Kristóf gazdagította a magyar tabellát egy ezüstéremmel, második lett a férfiak 10 kilométeres nyílt vízi úszószámában.