Tokió 2020: eddig Japán nyerte a legtöbb aranyat

Szerzői jogok AFP

Egy súlyemelőnő a Fülöp-szigetek történetének első olimpiai aranyérmese.

Az orosz csapat nyerte a férfi tornászok csapatversenyét a tokiói olimpián. A második helyen japán, a harmadikon Kína végzett. Az orosz férfi csapat utoljára huszonöt éve győzött olimpián.

A női cselgáncsozók 57 kilogrammos súlycsoportjában Karakas Hedvig helyezetlenül zárt, az aranyérmet a koszovói Nora Gjakova szerezte meg a francia Sarah-Léonie Cysique elleni döntőben.

Megvédte olimpiai bajnoki címét Ono Sohej a férfi 73 kilogrammos kategóriában. A háromszoros világbajnok japán dzsúdós a grúz Lasa Savdatuasvilit múlta felül a fináléban.

Vívásban is újabb két aranyérem talált gazdára. Férfi tőr egyéniben a hongkongi Cseung Ka-long diadalmaskodott, miután a döntőben legyőzte a címvédő olasz Daniele Garozzót. Női kardban az orosz házidöntőt Szofia Pozdnyakova nyerte az elődöntőben Márton Annát legyőző Szofija Velikaja ellen.

A Fülöp-szigetek történetének első olimpiai aranyérmét nyerte Hidilyn Diaz. A 30 éves súlyemelőnő 224 kilogrammos összteljesítménnyel győzött az 55 kilogrammos súlycsoportban.

Az éremtáblázatot Japán vezeti 8 arany-, 2 ezüst- és 3 bronzéremmel. Magyarország 1-1 arany- és ezüstéremmel a 12. helyen áll.