Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Ismét több ezren tüntettek Minszkben

Ismét több ezren tüntettek Minszkben
Szerzői jogok  AP/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Szerzői jogok AP/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A belarusz főváros összes kerületében utcára vonultak az Aljakszandr Lukasenka elnök távozását követelő demonstrálók.

Az egyre gyakoribb hatósági erőszak miatt a belarusz demonstrálók új taktikát választottak: nem egy nagy tömegtüntetést szerveztek, hanem Minszk különböző kerületeiben, kisebb csoportokban vonultak fel egyszerre, hogy a rendőrség nehezebben tudjon fellépni ellenük. Emberjogi szervezetek szerint délutánra így is mintegy százötven embert vettek őrizetbe a tüntetéseken.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Belaruszban három hónapja kezdődtek demonstrációk, miután az elnökválasztáson ismét Aljakszandr Lukasenka elnök győzelmét jelentették be. A volt szovjet tagköztársaságot 26 éve vezető elnök az ellenzék szerint csalással szerezhette meg a szavazatok többségét, ezért új választásokat és Lukasenka távozását követelik.

A rendőrség az elejétől fogva erőszakosan lépett fel a tüntetőkkel szemben, embereket vertek és kínoztak meg, ellenzéki vezetőket tartóztattak le. Az ellenzéki elnökjelölt, Szvetlana Cihanouszkaja a választás után nem sokkal az EU-tagállam Litvániába menekült.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

"Belarusz fontos célpontot szemelt ki Ukrajnában", közölte Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök

Nukleáris robbanófej hordozására képes rakétával gyakorlatozik Oroszország és Belarusz

Maria Kolesnyikova: "Az EU-nak szóba kell állnia Lukasenkával, különben majd csak Putyinnal tud"