Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

A tálibokkal is tárgyalt Mike Pompeo

A tálibokkal is tárgyalt Mike Pompeo
Szerzői jogok  AP
Szerzői jogok AP
Írta: euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az amerikai külügyminiszter Katarban tárgyalt a tálibok, illetve az afgán kormány képviselőivel, miután szombaton rakétatámadás érte az afgán fővárost.

Az amerikai külügyminiszter, Mike Pompeo Katarban tárgyalt a tálibok, illetve az afgán kormány képviselőivel.

A Pentagon még a hét elején jelentette be, hogy január közepéig 2000 katonát vonna ki Afganisztánból, hogy tartsa a békemegállapodásban felvázolt ütemtervet és 2021 közepére Amerika teljesen kivonulhasson a térségből.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Szombaton azonban rakétatámadás érte az afgán fővárost – melyben legalább nyolcan meghaltak. Az afgán nemzeti megbékélésért felelős főtanács elnöke azt mondta: „Ha az átfogó tűzszünet nem megoldható, akkor egy humanitárius tűzszünetet, az erőszak jelentős csökkentését kell elérni, hogy az emberek érezzék, hogy van változás. A mi delegációnktól azt kérték, legyünk rugalmasak” - mondta Abdullah Abdullah.

Szombaton becslések szerint több mint húsz rakéta csapódott be Kabulban – eddig nyolc halálos áldozatról tudni, több mint harmincan megsebesültek.

A tálibok tagadják, hogy közük lenne a támadáshoz. A SITE hírszerző csoport úgy tudja, a magát Iszlám Államnak nevező terrorszervezet vállalta a felelősséget. 

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Robbanás történt Katar legnagyobb gázlétesítményében, több mint 50-en megsérültek

Gyökerekre támaszkodva: Katar kulturális örökségének megőrzése

Újra várja a látogatókat Katar