Írta: Peter Kristof

A francia hatóságok előzetes vizsgálatot indítottak az Arkéa-Samsic profi kerékpároscsapat ellen.

Úgynevezett előzetes vizsgálatot indítottak a francia hatóságok az Arkéa-Samsic profi kerékpároscsapat ellen.

Sajtóhírek szerint eddig a csapathoz közel álló két személyt hallgattak meg miután szerdán, Méribelben egy speciális közegészségügyi egység emberei nagy mennyiségű gyógyszert találtak egy kutatás során a csapathoz tartozók személyes tárgyai között, ami doppingolásra utalhat.

Az Arkéa-Samsic Team első számú versenyzője a 2014-ben Giro d'Italia-, 2016-ban Vuelta a Espana-győztes kolumbiai Nairo Quintana, aki az összetett verseny 17. helyén végzett az idei Touron.

A vasárnap véget ért háromhetes francia körversenyt a szlovén Tadej Pogacar nyerte meg honfitársa, Primoz Roglic és az ausztrál Richie Porte előtt.