Tadej Pogačar az idei Tour de France bajnoka

A 21 éves szlovén kerékpáros a második legfiatalabb győztes a francia körverseny történetében.

A szlovén Tadej Pogačar nyerte a Tour de France-ot. A 21 éves kerékpáros a második legfiatalabb bajnok a francia körverseny történetében. Pogačar egy nappal a verseny vége előtt, a 20. szakasz időmérőfutamán vette át összetettben a vezetést honfitársa Primož Roglič előtt. Roglič 11 napig állt az élen, a szombati idő futamot 57 másodperces előnnyel kezdte Pogačar előtt, aki elképesztő tempót ment és közel két percet vert rá honfitársára, és hódította el a sárga trikót.

Pogačar az első szlovén kerékpáros, aki győzni tudott a világ legfontosabb kerékpáros körversenyének számító Tour de France-on. Az összetett győztesnek járó sárga trikó mellett a Hegyek Királya névre keresztelt pöttyös és a legjobb fiatal versenyzőnek járó fehér trikót is ő viselhette az idei versenyen.