Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

A bicikliszerviz támogatásával ösztönzi a francia kormány, hogy többen járjanak kerékpárral

A bicikliszerviz támogatásával ösztönzi a francia kormány, hogy többen járjanak kerékpárral
Szerzői jogok  AFP
Szerzői jogok AFP
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Felmérések szerint Franciaországban a lakosok által megtett mindennapos utak 60 százaléka kevesebb mint öt kilométeres, mégis sokan autót használnak ezek megtételére is. Az országban sokkal kevesebben bicikliznek, mint Európa más államaiban.

50 eurót ad a francia kormány biciklijavításra mindenkinek, aki a kijárási korlátozások feloldása után kerékpárral fog járni autó helyett. A kormány célja, hogy ha az élet visszatér a rendes kerékvágásba, a légszennyezés ne ugorjon vissza a koronavírus-járvány előtti szintre - hiszen várhatóan sokan inkább választanák autójukat a tömegközlekedési eszközök helyett, tartva a vírustól.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Erre a célra húszmillió eurót szabadítottak fel a költségvetésből – ebből azoknak a városoknak és megyéknek is jut, amelyek biciklisávokat, és gyalogos zónákat alakítanak ki.

Felmérések szerint Franciaországban a lakosok által megtett mindennapos utak 60 százaléka kevesebb mint öt kilométeres, mégis sokan autót használnak ezek megtételére is. Az országban sokkal kevesebben bicikliznek, mint Európa más államaiban.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Ismét London utcáin a World Naked Bike Ride kerékpáros felvonulás

Bírósági döntés: 1,3 milliárd eurót kell fizetnie Lengyelországnak a COVID-19 elleni vakcinákért

Dermedt csend a nemzetközi egészségügyben, miután az USA kilépett a WHO-ból