Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Tétlenséggel vádolják a világ vezetőit a klímaaktivisták

Tétlenséggel vádolják a világ vezetőit a klímaaktivisták
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A COP25-öt tiltakozások is kísérik: a világszerte egyre hangosabb klímaaktivisták szerint a politikusoknak valóban cselekedniük kell, és túl lassan reagálnak a globális felmelegedésre.

Lényegében eredménytelenül zárult az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményének ülése, a COP25 vasárnap délelőtt Madridban. Közös nyilatkozatot ugyan elfogadtak a résztvevők, de a kulcsfontosságú kérdésekről elhalasztották a döntéseket az egy év múlva kezdődő, glasgow-i csúcstalálkozó idejére.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A Costa Rica-i környezetvédelmi miniszter szerint három ország hozzáállása miatt nem tudtak ambíciózusabb klímavédelmi intézkedéseket hozni: Brazília, Ausztrália és az Egyesült Államok miatt.

Környezetvédelmi aktivisták egy nagy adag lótrágyát szállítottak a madridi helyszín elé, ezzel kifejezve sokak csalódását amiatt, hogy a világ vezetőinek még mindig nem sikerült valóban hatékony lépéseket tenniük a globális felmelegedés elleni küzdelemben.

A madridi helyszín előtt az Extinction Rebellion klímaaktivistái 12 jégtömbre állva, nyakukban kötelekkel tiltakoztak, ezzel jelképezve, hogy fogy az emberiség ideje.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

ENSZ: további 45 millió embert fenyeget éhínség június végéig

Meghalt egy szerb ENSZ-békefenntartó Dél-Libanonban

Egy amerikai bíró felfüggesztette a Trump-adminisztráció Francesca Albanese elleni szankcióit