Bajnokok Ligája: 29 gólos, emlékezetes este

Szerzői jogok
Írta: Horváth Ferenc

Több csapat már most továbbjuthatott volna, de matematikailag még senki sincs a legjobb 16 között a kedden pályára lépett szereplők közül.

Őrült este, váratlan eredmények a labdarúgó Bajnokok Ligája 4. fordulójában. A keddi 4 csoport egyetlen csapata se jutott még a legjobb 16 közé.

A londoni Stamford Bridge-en a tavalyi elődöntős Ajax 4-1-re is vezetett. A Chelsea azonban 4-4-re mentette a meccset, az utolsó 20 percet kettős emberhátrányban játszó hollandok ellen - akik még így is nyerhettek volna a több tucatnyi gólhelyzetet hozó, elképesztő mérkőzésén.

Valenciában a Lille-nél volt az előny a 65. percben. A vége pedig 4-1-lett a spanyoloknak.

Itt, a H-csoportban most hárman állnak 7 ponttal!

Dortmundba két góllal ment az Inter szünetben, aztán 3-2-re nyert a Borussia.

A csoport élén álló Barcelona meg - ki gondolta volna - nem bírt otthon a Slavia Prahával!

Az F jelű négyesben lépéselőnyben a Barca és a Dortmund - de a továbbjutáshoz még kell pontot-pontokat szerezniük.

Az E-csoportban érdekelt címvédőt kicsit megszorongatta a Genk, ám végül hozta a papírformát, és 2-1-re nyert a Liverpool.

A Nápoly továbbjutását elodázta a Szoboszlai Dominikot végig a soraiban tudó Salzburg olaszországi döntetlenjével ((1-1)).

A G-csoportból már-már a 16 között láthatjuk a Gulácsi Péterrel a kapujában, Szentpétervárott 2-0-ra nyerő Lipcsét. A Lyon 3-1-es, Benfica elleni győzelmével ugyancsak nagy lépést tett a továbbjutás felé.