Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Salviniék nyertek Umbriában

Salviniék nyertek Umbriában
Szerzői jogok 
Írta: Zoltan Siposhegyi
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Így már a tartományok felét a Liga vezeti.

50 éven át tartó baloldali kormányzás után Salvini jobboldali pártja nyerte az umbriai helyhatósági választásokat. A Liga által indított Donatella Tesei, akit az Olasz Testvérek és Berlusconi pártja is támogatott, a szavazatok 57%-át szerezte meg, ezzel kereken 20%-ot verve a kormánypártok közös jelöltjére, Vincenzo Bianconira. 

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A hatalmas különbség részben annak köszönhető, hogy a legutóbbi tartományi kormányzatot, egy mindent átszövő korrupciós botrány miatt kellett leváltani. Viszont a Liga mostani sikere azt is jól mutatja, hogy a kormányból kikuglizott Salvini politikájának egyre több követője akad. 

Az umbriai csak az első volt a tartományi választások sorában. Januárban a szintén hagyományosan baloldali Emilia Romagnában, majd további hat régióban tartanak voksolásokat. Salviniék egyelőre a 20-ból 10 tartományt birtokolnak, ha viszont az arány radikálisan megváltozik, az a Conte-kormány bukásához vezet.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Súlyos tűz egy dominikai üdülőben: meghalt egy olasz turista

A tanárok sztrájkjogát társadalmi egyeztetésre bocsátotta a kormány

Olaszország katonai díszszemlével ünnepli a köztársaság 80. évfordulóját Rómában