Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Szlovákia betiltja az egyszer használatos műanyagokat

Szlovákia betiltja az egyszer használatos műanyagokat
Szerzői jogok 
Írta: Gyula Csak
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Elfogadta a szlovák kormány az egyszer használatos műanyagok betiltását 2021-től.

Elfogadta a szlovák kormány az egyszer használatos műanyagok betiltását 2021-től. A döntés a szívószálakat, műanyag tányérokat, poharakat, evőeszközöket és a mikroműanyagokra bomló termékeket érinti. Emellett tilos lesz elégetni az újrahasznosításra összegyűjtött szemetet, valamint az újrahasznosíthatóság mértékétől függő illetéket kell fizetniük a gyártóknak is.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az elmúlt években Szlovákiában fizetőssé tették a műanyagszatyrokat és Közép-Európában elsőként visszaválthatók lesznek a PET-palackok. A tervek között szerepel az is, hogy a jövőben külön támogatást kapnának azok az üzletek, ahol nem csomagolják be külön az árukat.

Az Európai Parlament tavaly ősszel hagyta jóvá a műanyaghulladék visszaszorításáról szóló javaslatot, a tagállamok pedig vállalták, hogy 2021-től számos műanyagterméket betiltanak.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Európa után Ausztráliában is betiltanák az eldobható műanyagokat

Nagyon lassan, de azért már csökken az egyszer használatos műanyag termékek forgalma hazánkban

Tüntetők Pozsonyban elutasítják Fico tervét a külhoni szavazás eltörlésére