Golf: Kisner kárpótolta magát Austinban

Szerzői jogok

Akkor a döntőben veszített az amerikai, most megnyerte a vb-sorozat texasi versenyét.

A tavalyi második, amerikai Kevin Kisner nyerte meg a golfozók négyállomásos világbajnoki sorozatának (WGC-Dell Technologies Match Play, összdíjazás: 10,25 millió dollár) egyenes kieséses versenyét, a texasi Austinban.

A viadalon csupán a 48. kiemelt 35 éves golfozó szerdán vereséggel kezdte a csoportkört, de többet nem hibázott.

Aztán a vasárnapi elődöntőben, az olasz Francesco Molinarival szemben csak az utolsó, 18. lyukon dőlt el a csata Kisner javára.

Aztán a fináléban már végig vezetett a 2013-as bajnok, Matt Kuchar ellen, és a 16. lyuk után diadalmaskodott.

Kisnernek ez az első világbajnoki torna-győzelme, amiért 1.75 millió dollárt - mintegy félmilliárd forintot - kapott.

Érdekesség, hogy a világranglista-vezető Dustin Johnson, és a tavalyi győztes Bubba Watson még a csoportjából sem jutott tovább.