Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Berlin arra kérte Moszkvát, tegyen meg mindent a kelet-ukrajnai békéért

Berlin arra kérte Moszkvát, tegyen meg mindent a kelet-ukrajnai békéért
Szerzői jogok  Reuters
Szerzői jogok Reuters
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A német és az orosz külügyminiszter Moszkvában találkoztak.

Felszólította Oroszországot a német külügyminiszter Szergej Lavrovval közös moszkvai sajtótájékoztatóján, hogy mentse meg a közepes és rövid hatótávolságú nukleáris eszközök megsemmisítéséről szóló szerződést, ezzel elkerülve egy újabb fegyverkezési versenyt.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

"Amerikai kollégáink arról értesítettek bennünket, hogy döntésük végleges, és az, hogy Washington kilép az INF-szerződésből nem jelent meghívást tárgyalásra"- reagált az orosz külügyminiszter,

Heiko Maas a találkozón javaslatokat tett a Moszkva és Kijev közötti feszültségek enyhítésére is:

"Mind Oroszország, mind Ukrajna felelősek azért, hogy végre megvalósuljon egy valódi fegyverszünet. Egy olyan válság, mint ami tavaly novemberben zajlott, nem ismétlődhet meg, ezért a jövőben átláthatóságra van szükség."

Az orosz külügyminiszter azt is elmondta a találkozón, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett a német kancellárnak abba a kérésébe, hogy német és francia szakértők figyelhessék meg a Kercsi-szoros hajózhatóságát. A szakemberek egyelőre nem érkeztek meg.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Moszkva betiltja az éjszakai motorozást a Krímben, mert félti a légvédelmet

Veszélyes vállalkozás: új Putyin-ellenes párt alakul Oroszországban

Oroszország a SpaceX-et is a terrorista szervezetek közé sorolná – nagyon fáj a Starlink Moszkvának