Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Zverev a tenisz új világbajnoka

Zverev a tenisz új világbajnoka
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A 21 éves német nyerte a férfiak londoni ATP-világbajnokságát. A döntőben az ötszörös győztes Novak Djokovicot győzte le.

Alexander Zverev nyerte a férfiak londoni ATP-világbajnokságát. A német teniszező a vasárnapi döntőben két szettben győzte le a világelső szerb Novak Djokovicot.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A mérkőzés meglepően sima volt, Alexander Zverev az első játszmában egyszer, a másodikban háromszor vette el ellenfele adogatását és végül 6:4, 6:3-ra nyert, visszavágva a csoportkörben elszenvedett vereségért.

A 21 éves teniszező Boris Becker és Michael Stich után a harmadik német, aki világbajnokságot tudott nyerni. Ráadásul az ötszörös győztes Novak Djokovic tíz évvel ezelőtti első diadala óta ő a legfiatalabb bajnok.

A szerb világelső vereségével nem tudta beérni a hatszoros vb-győztes svájci Roger Federert az örökranglistán.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Nem zárkózna el Serena Williams volt edzőjének tervétől a Magyar Tenisz Szövetség szakmai igazgatója

Ötszettes csatában nyerte meg Alexander Zverev a Roland Garrost

Tenisz: Mirra Andreeva megnyerte a Roland Garros női döntőjét