Libertadores-kupa: argentin finálé

A River Plate után ősi ellenfele, a Boca Juniors is brazil csapatot kiverve lett döntős.

Másodikként a Boca Juniors jutott a labdarúgó Libertadores-kupa döntőjébe.

Az elődöntő visszavágójának 18. percében az első találkozót 2-0ra megnyerő Boca került előnybe Ramon Abila találatával a brazil Palmeiras otthonában.

A hazaiak részéről Luan a második félidő elején egyenlített (52. perc), majd a bíró 11-est ítélt Dudu és Carlos Izquierdoz ütközéséért, melyből Gomez már a Palmeirast juttatta vezetéshez (2-1).

Pár perccel később (70. perc) Dario Benedetto távoli lövéssel állította be a 2-2-s végeredményt.

A Boca így 4-2-s összesítéssel jutott a fináléba, melyben Buenos Aires-i riválisa, a River Plate lesz az ellenfele. A Libertadores-kupa történetében ez lesz az első alkalom, hogy a döntőt azonos város klubjai vívják.