EventsEsemények

VB 2018: újabb világbajnok búcsúzott, tizenegyesekkel

Hosszabbítás után (1-1), tizenegyesekkel verte a házigazda Oroszország a 2010-es győztes spanyolokat.

Tizenegyespárbaj döntött Moszkvában! Oroszország versenyben maradt, míg a címvédő németek és az argentinok után újabb világbajnok, a 2010-es győztes Spanyolország búcsúzott a vébétől.

A spanyol válogatott hiába szerezte meg hamar a vezetést, már a 11. percben. Ekkor egy jobb oldali szabadrúgásból beívelt labda a Ramosszal birkózó Ignasevics vádlijáról pattant az orosz kapuba.

A spanyol játékosok ettől úgy megnyugodtak, hogy a betömörülő hazai védelemmel szemben eldugták a pálya középső harmadában a labdát.

A 41. percben a semmiből egyenlített az orosz válogatott. Egy szögletnél Pique ugrott fel magastartásban, és találta meg bal karját a labda. A megítélt 11-est Dzjuba váltotta gólra. 1-1

A második félidőben nem sokat változott a játék képe. A spanyolok több mint ezret (!!) passzoltak, de nem mentek vele semmire. A hosszabbítás utáni büntetőpárbajban két spanyol (Koke és Aspas) is hibázott, míg De Gea egyet sem védett - hozzásegítve ezzel a hősies oroszokat a továbbjutáshoz.