Roland Garros: Fucsovics kiesett

A címvédő Nadal biztosította helyét a harmadik körben.

A 3. fordulóba jutott Rafael Nadal a francia nemzetközi teniszbajnokságon. A tízszeres győztes, címvédő az argentin Guido Pellát búcsúztatta a 2. körben. Nadal sima három szettben győzött úgy, hogy összesen csak négy játékot engedett át ellenfelének (6-2, 6-1, 6-1).

Továbblépett Marin Cilic is. A világranglista negyedik helyezettje négy játszmában verte a lengyel Hubert Hurkaczot (6-2, 6-2, 6-7, 7-5).

Fucsovics Márton kiesett, mert négy szettben kikapott a 16. kiemelt, brit Kyle Edmundtól (0-6, 6-1, 2-6, 3-6).

A hölgyeknél továbbjutott a kétszeres győztes, orosz Marija Sarapova és a harmadik kiemelt Garbine Muguruza is. A spanyol játékos a francia Fiona Ferrót győzte le két szettben (6-4, 6-3).

Nem volt nehéz mérkőzése a világelsőnek sem. A román Simona Halep szintén két játszmában nyert az amerikai Taylor Townsend ellen (6-3, 6-1).