Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

NFL: Senki sem térdelhet a himnusz alatt

NFL: Senki sem térdelhet a himnusz alatt
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Eddig legalább így lehetett tiltakozni a rasszizmus ellen.

Döntöttek az NFL klubtulajdonosai: a játékosok és a liga alkalmazottai a jövőben nem térdelhetnek le az amerikai himnusz alatt. Ha nem hajlandóak állva tisztelegni, az öltözőben kell maradniuk. Ha valaki mégis megszegi az új szabályt, a csapat komoly bírságot kaphat. 

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A döntés hatalmas felháborodást keltett, főként a színes bőrű amerikaifocisták körében. Ők ugyanis már harmadik éve így próbálják meg felhívni a figyelmet az Egyesült Államokban tapasztalható növekvő rasszizmusra.

A tulajdonosok az elnök nyomására cselekedhettek, hiszen Donald Trump korábban leszögezte: a kluboknak szerződést kellene bontaniuk azokkal, akik nem tisztelik az amerikai himnuszt, illetve a nemzeti lobogót.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

"Csak semmi diplomácia kérem, mi amerikaiak vagyunk" - romlanak az USA kapcsolatai világszerte

Trump: amerikai autócégek üzemeiben gyártunk rakétákat az amerikai haderőnek

Földrengés lesz? A Szent András-törésvonalban felgyülemlett feszültség még sosem volt ilyen magas