Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Lezárt váltó okozta a baleset

Lezárt váltó okozta a baleset
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Sem a váltó, sem a jelzőrendszer nem működött, amikor egy amerikai személyvonat tehervonatba rohant vasárnap.

Egy lezárt váltó okozta a vasárnapi amerikai vonatszerencsétlenséget, amikor egy személyvonat egy félreállított tehervonatba rohant a dél-karolinai Columbia közelében. Ráadásul a vasúti jelzőrendszer sem működött, mert épp felújítást végeztek rajta. A balesetben a kalauz és egy másik vasutas meghalt, az utasok közül száznál is többen megsérültek.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

"A váltó egy irányban volt rögzítve, mondhatnánk úgy is, hogy le volt lakatolva" – közölte Robert Sumwalt, az amerikai közlekedésbiztonsági hivatal vezetője.

A vasúti jelzőrendszer egyébként azért volt kikapcsolva a baleset idején, mert pont egy szenzorokon és GPS-en alapuló számítógépes biztonsági rendszert helyeztek üzembe, amely épp az ilyen baleseteket hivatott megelőzni. 

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Trump: amerikai autócégek üzemeiben gyártunk rakétákat az amerikai haderőnek

Földrengés lesz? A Szent András-törésvonalban felgyülemlett feszültség még sosem volt ilyen magas

Túl gyorsan avulnak az F-35 vadászgépek - vagyonokat kell költeni rájuk