Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Modric beismerte, hogy adót csalt

Modric beismerte, hogy adót csalt
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A Real futballistája csaknem egymillió eurót fizetett a spanyol hatóságnak, hogy elkerülje a börtönt.

Luka Modric, a Real Madrid labdarúgója elismerte az adócsalás vádját az ügyében eljáró madridi bíróságon.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A spanyol hatóságok múlt év végén indítottak eljárást a horvát futballista ellen. Spanyolországban Modricnak 30 százalékot kellett volna adóznia reklámszerződéseiből befolyó bevételei után, de a vád szerint a pénzt egy luxemburgi cégbe utalta.

Az ügyészség szerint több mint 870 ezer euró adót nem fizetett be 2013-ban és 2014-ben. Az El Mundo spanyol lap arról ír, hogy Modric a bírósági tárgyalás előtt átutalt 900 ezer eurót a spanyol adóhivatalnak, hogy elkerülje a börtönbüntetést.

Modric ellen Horvátországban hamis tanúzás miatt folyik vizsgálat. A futballistát a horvát bíróság Zdravko Mamic, a Dinamo Zagreb futballklub korábbi igazgatója és annak fivére, Zoran, volt vezetőedző adócsalási és vesztegetési ügyében hallgatta meg. Az ügyészség szerint Modric megváltoztatta a vallomását, ha elegendő bizonyíték gyűlik össze, vádat emelnek ellene. 

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Vb: Spanyolország kiütötte Szaúd-Arábiát, Belgium döntetlen játszott Iránnal

Szigorú szabályok a spanyol válogatottnál: fegyelem, pénzbírság a késésért

Vb 2026: Spanyolország nem tudta legyőzni a Zöld-foki-szigeteket