US Open: Venus Williams honfitársával játszik a legjobb négy között

A férfiaknál először elődöntős Pablo Carreno Busta és Kevin Anderson is.

Hét év után újra elődöntőbe jutott női egyesben Venus Williams az amerikai nemzetközi teniszbajnokságon (US Open).

A 37 éves, amerikai játékos kiélezett csatában múlta felül a cseh Petra Kvitovát a negyeddöntőben. Williams három játszmában győzött úgy, hogy a döntő szettet rövidítésben nyerte (6-3, 3-6, 7-6).

Az elődöntőben Williams ellenfele egyik honfitársa lesz. Sloane Stephens a lett Anastasija Sevastovát búcsúztatta a legjobb négy közé jutásért vívott mérkőzésen. Stephens is három játszmában győzött, és a döntő szett ezen a találkozón is rövidített játékkal dőlt el (6-3, 3-6, 7-6).

Férfi egyesben Pablo Carreno Busta jutott elsőként az elődöntőbe. A spanyol játékos az argentin Diego Schwartzmant verte a negyeddöntőben. A 26 éves Carreno Busta még nem veszített szettet az idei US Openen: most 6-4, 6-4, 6-2-re győzött.

Csakúgy, mint Carreno Busta, pályafutása első US Open elődöntőjére készülhet Kevin Anderson is. A dél-afrikai játékos az amerikai Sam Querrey-t búcsúztatta. Anderson négy játszmában nyert (7:6, 6:7, 6:3, 7:6).

A másik ágon Roger Federer és Juan Martin del Potro, valamint Rafael Nadal és Andrej Rubljov mérkőzik a legjobb négy közé jutásért.