Froome élre állt a Tour de France-on

A háromszoros győztes előnye 12 másodperc az eddig vezető Geraint Thomas előtt.

Chris Froome vette át a vezetést a francia országúti kerékpáros körversenyen. A Tour de France ötödik szakaszát az olasz Fabio Aru nyerte.

A 160 kilométeres etap során a mezőnynek egy nehezebb hegyet kellett megmásznia, Aru 40 másodperccel előzte meg a tizedik helyen célba érő eddigi éllovast, Geraint Thomast.

Froome harmadikként zárta a szakaszt. A háromszoros győztes, brit kerekes így növelte előnyét legnagyobb riválisaival, Alberto Contadorral és Nairo Quintanával szemben. Froome a Tour de France-on első szakaszgyőzelmét arató Arutól 20, a második helyezett Daniel Martintól 4 másodperccel maradt el.

Az összetett versenyben 12, illetve 14 másodperc Froome előnye Thomas és Aru előtt. Contador és Quintana hátránya közel egy perc.

A Tour de France csütörtökön egy 216 kilométeres szakasszal folytatódik.