Kilencedszer BL-döntős a Juventus

Szerzői jogok

A Juventus a Bajnokok Ligája egyik döntőse, miután 2-1-re legyőzte a Monacót az elődöntő visszavágóján, így kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel került a cardiffi…

A Juventus a Bajnokok Ligája egyik döntőse, miután 2-1-re legyőzte a Monacót az elődöntő visszavágóján, így kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel került a cardiffi fináléba.

A mérkőzés elején a Monaco kezdett támadni, a Juventus kissé visszafogottan játszott. Az olasz csapat a játékrész közepén két ziccert is elrontott, a 33. percben viszont Mario Mandzukic révén megszületett a Juve első gólja. A csatár a kipattanót egy lépésről ballal a léc alá vágta. Még az első félidő vége előtt Daniel Alves újrázott, így az olaszok 2-0-ás állással vághattak neki a második félidőnek.

A Monaco szépítő gólja a 69. percben született, Moutinhót beadását Kylian Mbappé vágta be a kapuba, de a mérközést a franciák már nem tudták megfordítani. A végeredmény 2-1 lett.