Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Manilában elkezdődött az ASEAN-csúcs

Manilában elkezdődött az ASEAN-csúcs
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Tíz délkelet-ázsiai ország vezetői értekeznek a Fülöp-szigeteken.

Manilaiak tüntetéssel melegítettek az Egyesült Államok konzulátusa előtt pénteken. A Fülöp-szigetek fővárosa ad otthont az ASEAN hétvégi csúcsértekezletének.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetsége 10 államának külügyminiszterei tárgyaltak pénteken, az államfők szombati megbeszélései előtt.

A külügyminiszterek egyeztették a másnapi csúcstalálkozó napirendi pontjait, illetve átbeszélték a térség legégetőbb kérdéseit.

A csúcsértekezleten szó lesz a Dél-kínai-tenger vitatott hovatartozású szigeteiről, illetve a háború felé sodródó Koreai-félsziget helyzetéről. A vezetők a nemzetközi terrorizmus fenyegetésére is választ keresnek, valamint a régió gazdaságainak integrációjára irányuló erőfeszítések összehangolására fókuszálnak.

A tíz délkelet-ázsiai ország együttesen a világ negyedik legerősebb gazdasága lehet 2020-ra.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

37,6 milliárd eurós megállapodásokkal zárul a taskenti nemzetközi befektetési fórum

Magyar Péter arra törekszik, hogy újjáélessze a gyengélkedő V4 együttműködést

A Kuala Lumpur-i csúcstalálkozó azt vizsgálja, hogyan adhat erőt a hit a fiataloknak