Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Folytatják a lakosság evakuálását Szíriában az ostromzónákból

Folytatják a lakosság evakuálását Szíriában az ostromzónákból
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Folytatják az emberek kimentését Szíriában a harcok által veszélyeztetett lakott területekről.

Folytatják az emberek kimentését Szíriában a harcok által veszélyeztetett lakott területekről. Szerdán négy ostromzónából telepítettek ki ezreket.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A négy lakónegyedből két települést a kormányerők ellenőriznek, két várost pedig a felkelők. A kormánymédia jelentése szerint a kitelepítést egy erről szóló egyezség előzött meg a felek között.

A szélsőséges militánsoknak azonban nem érdekük a lakosság evakuálása a műveleti területekről, hiszen a civileket élő pajzsként használják az ellenük irányuló légitámadások és földi tüzérségi műveletek kivédésére.

Ez a magyarázat arra, hogy Aleppóban rendre rálőnek a humanitárius folyosókon menekülő civilekre, illetve emiatt követtek el robbantásos támadást szombaton a lakosságot kimentő buszkonvoj ellen is. Al-Fouánál és Kefrayánál 126 civil vesztette így életét, közöttük 60 gyermek.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Civileket evakuáló buszokat robbantottak Aleppónál

Megkezdődött négy ostromlott szíriai település kiürítése

Szinte teljesen eltűnt Szíria zsidó közössége, a kóser tradíciókkal együtt