Worley is nyert kristálygömböt

Shiffrin Worley mögött maradt Aspenben zárult az alpesi-sí szezon.

Shiffrin Worley mögött maradt

Aspenben zárult az alpesi-sí szezon. A hölgyek óriásműlesiklásban versenyeztek. Ebben a szakágban Tessa Worley állt a legjobban az utolsó verseny előtt.

A szakág kétszeres világbajnoka csak ötödik lett a coloradói versenyen, de így is megnyerte az óriásműlesikló világkupát.

Worley nem kockáztatott sokat, leginkább arra törekedett, hogy ne essen ki, mert ezzel lehetőséget adott volna Mikaela Shifrinnek az előzésre. Ez nem történt meg. Worley pályafutása első kristálygömbjét nyerte.

Mikaela Shiffrinnek nem igazán ment. Az összetett világkupa győztese a hatodik helyen zárta az aspeni versenyt.

A szakági világkupában Shiffrin 85 ponttal lemaradva lett második Worley mögött.

A szezon utolsó női versenye hármas olasz sikerrel zárult. A győzelmet Federica Brignone szerezte meg. A 26 éves síző közel másfél másodperccel előzte meg dobogós honfitársait, Sofia Goggiát és Marta Bassinót.

Győzelem egy év uán

A férfiaknál Marcel Hirscher már korábban bebiztosította győzelmét az összetett és a műlesikló világkupában is, így csak az volt a kérdés, hogy győzelemmel zárja-e az idényt.

Az első futamban az osztrák versenyző volt a leggyorsabb. De mi történt a másodikban?

Főként pazar második futamának köszönhetően Andre Myhrer győzött. A svéd síző először nyert világkupa-versenyt ebben a szezonban úgy, hogy előzőleg még dobogós sem volt.

A 34 éves szakági specialista utoljára (majdnem napra pontosan egy évvel ezelőtt) a tavalyi szezon utolsó versenyén, St. Moritzban győzött a világkupában.

Myhrer mögött – 14, illetve 15 századmásodperccel – a német Felix Neureuther és az osztrák Michael Matt végzett a második és harmadik helyen.

Marcell Hirscher most negyedik lett, mert a pálya alsó szakaszán lelassult a második futamban. Hirscher így is nagy fölénnyel nyert a szakági és az összetett világkupában egyaránt.

Stoch közelít

Norvégia felé vesszük az irányt. A világkupában a vikersundi sírepülő viadalon folytatódott Kamil Stoch és Stefan Kraft versenyfutása.

Kamil Stoch nyerte a norvégiai versenyt, így csökkent a hátránya a világkupában. A kétszeres olimpiai bajnok úgy győzött, hogy az első sorozatban 238,5, a másodikban 237 méterre repült.

A 29 éves versenyző közel húsz ponttal előzte meg a második helyen végző japán Kaszaj Noriakit. A harmadik helyen az osztrák Michael Hayböck zárta a versenyt.

Stefan Kraft csak ötödik lett. Az élen álló osztrák ugró előnye így 55 ponttal csökkent a világkupában. A kétszeres világbajnok már csak 31 ponttal vezet Stoch előtt.

A világkupából még két verseny van hátra.