Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Észak-Dakota: letartóztatásokkal végződött a tüntetéssorozat

Észak-Dakota: letartóztatásokkal végződött a tüntetéssorozat
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

Néhány környezetvédő nem volt hajlandó elhagyni a területet. Hiába, megépül az olajvezeték.

Kilenc ember letartóztatásával zárult a Dakota-olajvezeték építése elleni, több mint egy éven át tartó tüntetéssorozat Észak-Dakotában.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Környezetvédők és a helyi indián törzsek képviselői szerdáig kaptak időt, hogy elhagyják a területet, miután egy bíróság elutasította a beadványukat, és engedélyezte a talajszennyezéssel járó és sziú indiánok történelmi emlékeit és sírjait veszélyeztető építkezést.

Egy csoport azonban nem tágított és a sátortábor felgyújtásával tiltakozott az olajvezeték ellen.

Tents set ablaze at North Dakota pipeline protest campsite – video https://t.co/7HwIcLydcI

— The Guardian (@guardian) 22. Februar 2017

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

"No Kings Day": ismét milliók tiltakoztak Donald Trump politikája ellen az Egyesült Államokban

Zavargások törtek ki Észak-Írország több városában egy késeléses támadás után

A dél-afrikai elnök ígéri: intézkedik az „illegális bevándorlással kapcsolatos aggodalmak" ügyében