EventsEseményekPodcasts

Ki lesz a vb legnagyobb sztárja?

Szerzői jogok
Közzétéve:

Az ember régi álma, hogy repüljön, mint a madár. A síugróknak ez körülbelül 7 másodpercig sikerül is, mielőtt az elugrástól úgy 200 méternyire földet érnek.
Nézzük, kinek, hogy sikerült ez Oberstdorfban!

Kraft-dupla

Stefan Kraft megismételte egy nappal korábbi sikerét a 225 méteres sírepülő sáncon.

Győzelmének köszönhetően az osztrák versenyző a harmadik helyre jött fel az összetett világkupában, amelyben továbbra is Kamil Stoch vezet Daniel-André Tande előtt.

Csakúgy, mint szombaton, megint a német Andreas Wellinger lett a második Kraft mögött. A harmadik helyen a szlovén Jurij Tepes végzett.

Nyakunkon a vb

Kedden kezdődik Saint-Moritzban az alpesi-sívilágbajnokság. Számba vesszük a kéthetes verseny négy legnagyobb férfi favoritját.

A négyszeres világbajnok Marcel Hirschertől főként műlesiklásban és óriásműlesiklásban várható nagy eredmény. Az osztrák síző az összetett világkupa ötszörös győztese, egyben címvédője is, aki most is élen áll a pontversenyben.

Alexis Pinturault holtversenyben a második helyen áll az összetett világkupában. A francia versenyző a legutóbbi olimpián és világbajnokságon is bronzérmes volt óriásműlesiklásban – az igazán nagy eredmény azonban még várat magára.

Henrik Kristoffersen az összetett világkupa másik második helyezettje. A 22 éves norvég síző műlesiklásban volt bronzérmes a szocsi téli olimpián, ebben a világkupa-szezonban pedig a szakág hat versenyéből ötöt nyert.

Az összetett világkupában Kjetil Jansrud áll a negyedik helyen. A szuper-G norvég olimpiai bajnokának még a lesiklás az erőssége. E két szakágban a 31 éves versenyző ebben a szezonban öt világkupa-versenyt nyert.

Corviglia

Jansrud a lesiklás egyik nagy esélyese a vb-n. A versenyt a Corviglia lejtőn bonyolítják le. A pályát egy francia világbajnoki bronzérmes, Adrien Théaux mutatja be.

- Ez egy meglehetősen rövid lejtő. Egy átlagos síelő két-két és fél perc alatt csúszik le rajta, a menők pedig úgy 1 perc 40 másodperc alatt. A vb szempontjából, szerintem, nem jó, hogy a pálya ilyen rövid, ráadásul dimbes-dombos is. Nem túl technikás, meglehetősen sematikus pálya, arra kell figyelni, hogy az ember ne tévessze el az eltervezett időzítést, különben könnyen sok időt veszíthet. Érdemes még beszélni a rajtról. Egy energikus lökés után a sízők 300 méteren belül 0-ról 140 kilométer/órás sebességre gyorsulnak fel – osztotta meg tapasztalatait Théaux.

Gut első dobogója

A férfiakról már volt szó, de ki lesz a vb-királynő?

Mikaela Shiffrin?
Lindsey Vonn?
Ilka Stuhec?
Sofia Goggia?
Tessa Worley?

Vagy Lara Gut?

A svájci versenyző hazai pályán versenyezhet, ott, ahol már nagyon fiatalon bizonyította tehetségét.

Az összetett világkupa női címvédője 25 éves, de már kilenc éve annak, hogy először végzett dobogós helyen világkupa-versenyen.

2008 február 2-án a 16 éves Gut a negyedik világkupa-viadalán vett részt
Saint-Moritzban, ahol női lesiklásban rendeztek versenyt.

Gut óriási meglepetést okozott azzal, hogy harmadik lett – méghozzá úgy, hogy elesett, de a lendület átvitte a célvonalon.

Az első dobogós helyet azóta 40 követte. Az olimpiai bronzérmes Gut a világbajnokságokon eddig három ezüst- és egy bronzérmet szerzett.

Snowtime

Kedden a női szuper-G lesz a vb első futama, mi viszont most az Egyesült Államok felé vesszük az irányt. A Saint-Paul-ban rendezett Ice Cross Downhill-verseny legjobb képeivel búcsúzunk.