Gut és Stoch is remekel

Szerzői jogok

Háromból három Lara Gut nyerte meg a szuperóriás-műlesiklást vasárnap Garmisch-Partenkirchenben.

Háromból három

A svájci síelőt ebben az idényben még nem tudták legyőzni ebben a versenyszámban a női alpesi sízők világkupa-sorozatában. Lake Louise és Val d’Isère után Garmisch-Partenkirchenben is ő volt a legjobb.

A világbajnoki címvédő svájci előző nap második lett a lesiklásban, kedvenc számában pedig ismét brillírozott.

A második helyen Stephanie Venier végzett a szuperóriás-műlesiklásban. Az osztrák versenyző 67 századmásodperccel végzett a győztes mögött. Életében először állhatott dobogóra vk-versenyen.

A harmadik helyet Tina Weirather szerezte meg. Az előző két versenyen másodikként befutó liechtensteini 86 századmásodperccel maradt el Lara Guttól.

Gut győzelmével jelentősen csökkentette hátrányát az összetett versenyben. 135 ponttal marad el az élen álló amerikai Mikaela Shiffrintől.

Vonn újra száguld

Lindsey Vonn 322 napig nem versenyzett sípcsont- és kartörése miatt. A négyszeres összetett világkupagyőztes csupán hat nappal visszatérése után megnyerte a lesiklást Garmischban.

A világkupában összetettben negyedik helyen álló Tessa Worley magyarázza el nekünk, miért “sebességkirálynő” az amerikai.

- Azt hiszem erősebb, mert manapság a lesiklásban létezik az elkötelezettség fogalma. Ez nem azt jelenti, hogy őrült ugrásokat tesz valaki, vagy értelmetlen útvonalakat választ, hanem a technika iránti elkötelezettséget. Amikor egy technikai mozdulatot teszünk, megpróbálunk gyorsítani mindegyik kanyarban, megpróbáljuk úgy használni a felszerelésünket, hogy a lehető leggyorsabban haladhassunk. Igaz, hogy lesiklásnál van a pálya, a lejtő, a nyomvonal sebessége, ami már eléggé extrém, de ezen felül is szükség van gyorsításra. Lindsay nagyon jól csinálja ezt, semmitől nem fél, mindig azt keresi, hogyan mehetne gyorsabban.

Killy a csúcson hagyta abba

Minden nagy síelő nyert legalább egyszer Kitzbühelben. Az utóbbi napokban is így volt ez: Matthias Mayer győzött super-G-ben, Dominik Paris lesiklásban és Marcel Hirscher műlesiklásban. Jóval korábban, Jean-Claude Killy egymás után két napon is nyert az “alpesi sí Mekkájában”.

1967 Jean-Claude Killy éve volt. Abban az esztendőben a Val d’Isère-i síelő az újonnan létrehozott világkupában 12-t megnyert a 17 versenyből. Ebből hatot egymás után, januárban. Tirolban először megnyerte a lesiklást, majd másnap a műlesiklást is. Összetettben világbajnok lett.

1968-ban még ennél is jobban ment neki: megnyerte második kristályglóbuszát, és három aranyérmet szerzett hazai pályán, a grenoble-i olimpiai játékokon. A csúcson hagyta abba, mindössze 25 évesen.

Stoch újra nyert

Kamil Stoch nyerte a síugró-világkupaversenyt Zakopanéban. A hazai közönség előtt versenyző lengyel az első ugrás után még csak hatodik volt.

Végül 287,4 ponttal zárt: 130,5, illetve 131 méteres ugrásokkal. Győzelmével Stoch megerősítette vezető helyét az összetettben.

Andreas Wellinger végzett a második helyen. A német síugró elsőre ugyanakkorát, másodszorra pedig két méterrel nagyobbat ugrott, mint Stoch, de csaknem kettővel kevesebb pontot kapott (285,8).

A német Richard Freitag lett a harmadik a zakopanei versenyen. Ő is nagyobbat ugrott a győztesnél, de összesítésben három ponttal elmaradt tőle.

Stoch 933 ponttal áll az élen összetettben, 130 ponttal előzi meg a norvég Daniel-André Tandét, aki csak 7. lett Zakopanéban.