Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Jeruzsálem: eltemették a vasárnapi merénylet egy áldozatát

Jeruzsálem: eltemették a vasárnapi merénylet egy áldozatát
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Eltemették a vasárnapi jeruzsálemi merénylet egyik áldozatát.

Eltemették a vasárnapi jeruzsálemi merénylet egyik áldozatát. A 22 éves izraeli katonanő vasárnap halt meg, amikor egy palesztin támadó teherautójával izraeli katonák egy csoportjába hajtott egy, a turisták körében népszerű sétányon. A halálos gázolásban összesen négy katona halt meg, és 17 ember megsérült.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Szemtanúk beszámolója szerint a sofőr szándékosan a tömegbe hajtott, majd gyorsan hátramenetbe kapcsolt azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy még több embernek okozzon sérülést. Végül lelőtték a támadót.

Az izraeli miniszterelnök arról beszélt, hogy újfajta merényletekkel kell szembenézni, amikor magányos elkövetők a helyszínen döntenek egy támadás végrehajtásáról, ez esetben a halálos gázolásról. Ez ellen többféleképpen kell fellépni. Egyebek közt betonelemeket helyeznek el a buszmegállók környékén Jeruzsálemben és más régiókban is.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Jeruzsálem: szigorú ellenőrzés a halálos gázolás után

Pénteken tűzszünetet kötött, szombaton megint bombázta Libanont Izrael

Izrael nemzetbiztonsági minisztere szerint „egész Libanonnak égnie kell” a négy katona halála miatt