Africa Race - Szalayék az első tízben

Rendkívül nehéz szakaszon van túl az Africa Race tereprali verseny mezőnye.

Rendkívül nehéz szakaszon van túl az Africa Race tereprali verseny mezőnye. A 7. szakaszon minden méterért keményen meg kellett küzdeni a mély homokban.

A motorosok mezőnyében ezúttal is dobogós helyen végzett Paolo Ceci. Az olasz versenyző harmadikként ért célba, összetettben pedig a második helyről várja a folytatást.

Továbbra is Teddy Sella áll az élen. A dél-afrikai motoros közel 40 perccel (38:54 p.) vezet Ceci előtt.

Sella a második helyen zárta a szakaszt, amelyet Pal Anders Ullevalseter nyert meg. A norvég motoros valamivel kevesebb mint öt óra alatt ért célba (4:56:48 óra), két és fél perccel Sella előtt.

Ullevalseter a harmadik helyen áll összetettben.

A kamionosoknál Darázsi Zsolt és Szalai Norbert ötödik lett a szakaszon, összetettben pedig hatodik. A folytatást az ötödik helyről váró Kovács Miklós, Czeglédi Péter, Ács László trió nem tudta befejezni a szakaszt technikai problémák miatt.

Szalay Balázs és Bunkoczi László az autósoknál 14. lett. A magyar duó 10. összetettben.

Az élen álló Vlagyimir Vasziljev újabb szakaszsikerrel növelte előnyét riválisai előtt.