Africa Race- Új éllovas a motorosoknál

A második napot teljesítették az Africa Race tereprali-verseny résztvevői.

A motorosoknál Paolo Ceci állt az élre. A Hondával versenyző olasz motoros megnyerte a második szakaszt az elsőn leggyorsabb Gev Sella előtt, aki hatalmasat bukott.

A dél-afrikai versenyző Ceci mögött több mint másfél perces hátránnyal (1:35 p) ért célba, összetettben a különbség 1 perc 19 másodperc kettejük között.

Az autósoknál az összetettben élen álló Vlagyimir Vasziljev nyerte a közel 400 kilométeres marokkói szakaszt, amelyet a francia Pascal Thomasse zárt a 2. helyen.

A Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős ugyan – másokhoz hasonlóan – egyszer eltévedt, de így is 12. lett, és ez az összetett helyezése is.

A kamionosok között a Kovács Miklós, Czeglédi Péter, Ács László (Scania) trió az 5., a Darázsi Zsolt, Szalai Norbert (MAN) kettős a 6. helyen zárta a második szakaszt, amelyet Andrej Karginov és csapattársai (Andrej Mokejev, Dmitrij Nyikitin) nyertek meg. Az orosz trió összetettben is vezet.