Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Feloszlatják az észak-dakotai indiánok tüntetését

Feloszlatják az észak-dakotai indiánok tüntetését
Szerzői jogok 
Írta: Tibor Vovesz
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az őslakosok és a környezetvédők olajvezetékek építése ellen tiltakoztak.

Felszámolja az indián őslakosok és a környezetvédők tüntetését a rendőrség Észak-Dakotában.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A demonstrációt egy építési terület közelében kezdték hónapokkal ezelőtt. Cannon Ball-nál olajvezetékeket építenének, hogy a helyben kitermelt nyersanyagot a finomítókhoz szállíthassák.

A tüntetők szerint a kitermelés megborítja a térség vízháztartását, az olajat elvezető csövek pedig egy sziú indiántörzs szent helyein keresztül vezetnének.

Hétfőn az indián demonstrálók elfoglaltak egy magánterületet arra hivatkozva, hogy egy 160 évvel ezelőtti kormányzati megállapodás értelmében ők a jogos tulajdonosok.

A rendőrök azért oszlatják fel a tiltakozó akciót, mert a demonstrálók elkezdték felgyújtani az építési területet övező barikádokat.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

"Csak semmi diplomácia kérem, mi amerikaiak vagyunk" - romlanak az USA kapcsolatai világszerte

Trump: amerikai autócégek üzemeiben gyártunk rakétákat az amerikai haderőnek

Földrengés lesz? A Szent András-törésvonalban felgyülemlett feszültség még sosem volt ilyen magas