A fotózáson túl, a kezdésen innen a Ryder-kupa résztvevői

Pénteken kezdődik a Ryder-kupa, az európai és az amerikai golfválogatott hagyományos, kétévenként megrendezésre kerülő összecsapása.

Pénteken kezdődik a Ryder-kupa, az európai és az amerikai golfválogatott hagyományos, kétévenként megrendezésre kerülő összecsapása. A 41. kiírás házigazdája a minnesotai Hazeltine Nemzeti Golf Klub lesz, ahol már mindkét csapat részt vett a szokásos, mérkőzés előtti fotózáson.

Az előjelek Európa számára jobbak. Az utolsó tíz mérkőzésből nyolcat nyertek meg az öreg kontinens képviselői úgy, hogy az utolsó három mérkőzésen zsinórban diadalmaskodtak. A szériát négy győzelemre nyújtani azonban nem lesz könnyű – legalábbis az európaiak éljátékosa szerint.

- Kicsit nehezebb dolgunk lesz, mint utoljára volt. Most mi vagyunk a vendégek, tehát az esélytelenebb csapat. De pont ez adja a feladat nagyszerűségét! – vetítette előre a világranglistán legelőkelőbben, a harmadik helyen jegyzett európai golfozó, az észak-ír Rory McIlroy.

Az európai együttes hat Ryder-kupaújonccal áll fel, míg az ellenfél kapitánya azt mondta, talán a valaha volt legjobb amerikai csapat játszik majd. A stábtagokon semmi sem múlhat: segédedzőként a világranglistán hetedik Bubba Watson, illetve egy korábbi világelső, Tiger Woods segíti majd Davis Love munkáját.

A hazai csapatból csak Brooks Koepka és Ryan Moore lesz újonc, míg az amerikai rekorder, Phil Mickelson már a 11. Ryder-kupáján vehet részt. Játszik majd a tavaly két major-versenyen (Masters Tournament, US Open) diadalmaskodó Jordan Spieth is.

- Ami engem illet, eddig párosban jobban teljesítettem, mint egyéniben, tekintve, hogy a matchplay mérkőzéseket mindig elveszítettem. 0-3 a mérlegem, szóval ebben kell javulnom – mondta a világranglista negyedik helyezettje, Jordan Spieth.

A Ryder-kupán pénteken és szombaton négylabdás (fourballs), valamint váltott ütéses (foursome) összecsapásokat rendeznek. Az egyéni mérkőzéseket (matchplay) vasárnap játsszák.