Az Atlético megint legyőzte a Bayernt

Szerzői jogok

A csoportkör második fordulójának újabb nyolc mérkőzését játszották le a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

Az A csoportban az Arsenal Walcott két góljával múlta felül a Baselt. A 2-0-s végeredmény már az első félidőben kialakult.

A csoport másik nagycsapata, a Paris Saint Germain 3-1-re nyert idegenben a Ludogorec ellen.

A B csoport rangadóján a Napoli magabiztosan verte a Benficát. Az olasz csapat már négy góllal vezetett Hamsik, valamint Mertens két és Milik egy találatával, majd a Benica kissé magára talált. A hajrában a portugáloktól Guedes és Salvio is eredményes volt. A csoportot vezető Napoli 4-2-re győzött.

A másik találkozón a Besiktas 1-1-es döntetlenre végzett a Dinamo Kijevvel.

Hátrányból fordított a Barcelona a Mönchengladbach vendégeként a C csoportban.

A németek Hazard góljával vezettek szünetben, a második félidőben aztán előbb – a csereként beállt – Arda Turan, majd Piqué vette be a hazai kaput. A Barcelona 2-1-re győzött.

A Celtic háromszor vezetett a Manchester City ellen, de az angol klub mindig kiegyenlített, így 3-3 lett a mérkőzés vége.

Az Atlético Madrid ugyanúgy győzte le a Bayern Münchent a D csoportban, ahogy az előző sorozat elődöntőjében.

Carrasco 35. percben szerzett győztes góljával az Atlético 1-0-ra nyert. Nem sokkal a befejezés előtt Griezmann 11-est hibázott. (Áprilisban Niguez lőtt gólt, és Torres hagyott ki büntetőt.)

A csoport élén az Atlético áll. A másik mérkőzésen: Rosztov–PSV 2-2.