A Realé a Szuperkupa

A Real Madrid nyerte a labdarúgó Szuperkupát.

A Real Madrid nyerte a labdarúgó Szuperkupát. A Real 3-2-re nyert a Sevilla ellen a norvégiai Trondheimben megrendezett mérkőzésen.

A 21. percben Marco Asensio bombagóllal a Realnak szerzett vezetést, de az első félidő befejezése előtt néhány perccel (41. perc) a Sevilla is betalált. Franco Vazquez – valamivel a tizenhatoson belülről eleresztett – ballábas lövéssel egyenlített.

Szünet után már vezetettek az andalúzok: a 72. percben Konopljanka tizenegyesből lőtt a jobb alsó sarokba, de a 93. percben Sergio Ramos egyenlített.

A 2-2 utáni hosszabbításban előbb a sevillai Kolodziejczakot kiállították, majd a 119. percben Dani Carvajal szerezte a Real győztes gólját.

A Sevilla zsinórban harmadszor veszítette el a Szuperkupa-döntőt.