Foci Eb - Döntőbe jutott a házigazda

A labdarúgó Eb 2016.07.07-i, csütörtöki elődöntőjének összefoglalója és más érdekességek

Higgadt játék, francia siker a világbajnok ellen

Franciaország lesz Portugália ellenfele a labdarúgó Európa-bajnokság vasárnapi döntőjében. A franciák a németeket múlták felül a marseille-i elődöntőben, ezzel Franciaország harmadszor játszhat döntőt Európa-bajnokságon.

• Megint kezeztek, újra 11-est fújtak a németek ellen
  • Griezmann döntött
  • Lloris bravúrjai is kellettek a franciáknak

NÉMETORSZÁG – FRANCIAORSZÁG 0-2

Az első félidőben mindkét oldalon akadtak helyzetek, de Griezmann közeli gurításánál Neuer, majd Can erősebb lövésénél Lloris (nagyot) hárított.

A 45. percben Schweinsteiger kezezett (nagyjából úgy, ahogy Boateng az olaszok elleni negyeddöntőben), az ezért megítélt büntetőből Griezmann juttatta előnyhöz a franciákat.

A második félidőben sokáig nem voltak helyzetek, majd a 72. percben Neuer – Pogba beadása után – kiütött labdáját megint Griezmann juttatta a kapuba.

Egy perccel később Kimmich kapufát lőtt, majd néhány kisebb kimaradt helyzetet követően a német jobbhátvéd fejesét hatalmas bravúrral védte Lloris a hosszabbításban.

Franciaország 2-0-ra nyerte az elődöntőt a világbajnok Németország ellen.

Összegzés
A franciák összeszedettebbek voltak

A nap embere: Antoine Griezmann

Az Eb legeredményesebb játékosa két gólt lőtt a németeknek, így már hat találattal vezeti a góllövőlistát.

Ronaldo rekordjai

Visszafogottan, az első két mérkőzésén rúgott gól nélkül kezdte az Eb-t Cristiano Ronaldo, majd egyre jobb formába került.

A Real Madrid portugál sztárja most már három gólnál tart – az utolsót az elődöntőben, Wales ellen fejelte. Ronaldo ezzel beállított egy 32 éves rekordot, és az Eb-t még nem is fejezte be…

Wales ellen Ronaldo a kilencedik gólját szerezte Európa-bajnokságon, erre eddig csak – az 1984-es Eb-n szintén kilenc gólig jutó – Michel Platini volt képes.

Ronaldo a 2004-es kontinensviadalon kétszer, 2008-ban egyszer, négy éve háromszor volt eredményes, mostani, negyedik Eb-jén pedig kétszer a magyar csapat, egyszer Wales kapuját vette be.

Az is rekord, hogy a portugál sztár az egyetlen olyan futballista, aki hét Európa-bajnoki mérkőzésen szerzett gólt.

Nyomot hagyó magyarok

Már csak egy mérkőzés van hátra az Eb-ből, elkezdtünk összegezni. Az eddigi ötvenből kiválasztottuk a legjobb és a legunalmasabb mérkőzést.

MAGYARORSZÁG – PORTUGÁLIA 3-3

Az Európa-bajnokság legszórakoztatóbb összecsapása az F csoportban játszott Magyarország – Portugália mérkőzés volt.

A találkozó előtt a magyarok már továbbjutottak, a portugálok azonban a továbblépéshez nem kaphattak ki.

A feltétel teljesült, mert a végeredmény 3-3 lett úgy, hogy a magyar csapat – Gera egy és Dzsudzsák két góljával – háromszor vezetett, a portugálok pedig mindháromszor kiegyenlítettek (Cristiano Ronaldo kétszer, Nani egyszer volt eredményes).

3-3-nál Elek lőtt még egy kapufát is, a magyarok csoportelsőként, a – később döntőbe jutott – portugálok a csoport harmadik helyén végezve jutottak a legjobb 16 közé.

NÉMETORSZÁG – OLASZORSZÁG 1-1 (tizenegyesekkel 6-5)

A legeseménytelenebb mérkőzés talán a német-olasz negyeddöntő volt. A két csapat játéka kioltotta egymást, a gólok is igen esetlegesen születtek.

Özil találata előtt Bonuccin pattant meg – a németek számára szerencsésen, az olaszoknak szerencsétlenül – a labda, amely az olasz egyenlítést eredményező tizenegyes előtt Boateng feleslegesen feltett kezében akadt el.

Az 1-1 utáni büntetőpárbaj már emlékezetes marad, de főleg azért, mert a rúgók az első tíz tizenegyesből hatot kihagytak.