Foci Eb - Csütörtöktől negyeddöntők

Ronaldo már szerzett gólt, Lewandowski még nem Egy tucat besárgult olasz Két franciának is ki kell hagynia a negyeddöntőt A negyeddöntőket is a lengyelek kezdik Két szabadnap után csütörtökön megk

• Ronaldo már szerzett gólt, Lewandowski még nem
  • Egy tucat besárgult olasz
  • Két franciának is ki kell hagynia a negyeddöntőt

A negyeddöntőket is a lengyelek kezdik

Két szabadnap után csütörtökön megkezdődnek a negyeddöntők Franciaországban. Marseille-ben az eddig mindössze három gólt szerző lengyel válogatott lép pályára Portugália ellen. A luszitánok eddig elmaradtak a várakozástól – már ami a mutatott játékot illeti.

Lengyelország

Lengyelország a C csoportban kezdte az Eb-t Németország, Ukrajna és Észak-Írország társaságában.

Utóbbiakat a lengyelek 1-0-ra verték, majd a németek elleni gól nélküli döntetlen, és az ukránok elleni egygólos siker következett.

A Svájc elleni nyolcaddöntő (az Eb első mérkőzése a legjobb nyolc közé jutásért) 1-1-re végződött, a lengyelek tizenegyesekkel jutottak tovább.

Most már a legjobb négy közé jutás a cél, melynek elérését megkönnyíthetné, ha végre a legnagyobb sztár, Robert Lewandowski gólt szerezne.

Portugália

Portugália az F csoportból jutott a nyolcaddöntőbe úgy, hogy mindhárom találkozója döntetlennel ért véget.

Az Izland elleni 1-1-et az osztrákok elleni 0-0 követte, mielőtt a portugálok a magyarokkal találkoztak. Ez a mérkőzés volt idáig az Eb leglátványosabb összecsapása. A végeredmény 3-3 volt, és végre Cristiano Ronaldo – rögtön kétszer is – eredményes volt.

A portugálok a nyolcaddöntő rendes játékidejében is döntetlent játszottak a horvátokkal, végül Quaresma a hosszabbítás végén esett találatával 1-0-ra nyertek.

Ez a forgatókönyv most is megfelelne nekik.

Lapok

A tornának ebben a szakaszában már rendkívüli módon megnő a sárga és piros lapok jelentősége, mert ezek miatt fontos mérkőzések maradhatnak ki egy-egy játékos pályafutásából.

Nézzük, hogy a nyolcaddöntősök közül – így vagy úgy – mely csapatok kapták a legtöbb sárga lapot!

Olaszok

Bár az olaszokra nem jellemző, hogy durván játszanának, mégis őket figyelmeztették a legtöbbet. Nem kevesebb, mint 12 olasz kapott idáig sárga lapot. Thiago Motta kétszer is, a középpályás ezért nem játszhat a Németország elleni negyeddöntőben.

Franciák

A franciáktól Adil Rami és N’Golo Kanté sem léphet pályára Izland ellen. Ez azért is érdekes, mert a házigazdáké az egyik legtisztábban játszó együttes. Összesen csak négyen kaptak sárga lapot, a másik két játékos: Olivier Giroud és Laurent Koscielny.