Hátrányból fordítottak: Hollandia-Lengyelország 2:1

Elől a lengyel Buksa, mögötte a holland van Dijk és de Vrij Szerzői jogok MTI/AP/Petr Josek
Szerzői jogok MTI/AP/Petr Josek
Írta: Euronews és MTI
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények

A holland válogatott hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a Lewandowski nélkül játszó lengyel csapatot a németországi labdarúgó Európa-bajnokság D csoportjának vasárnapi nyitómérkőzésén.

Mintegy 40 ezer narancsszínbe öltözött szurkoló lepte el Hamburgot, ünnepelve a Lengyelország elleni 2-1-es nyitógyőzelmet a D-csoportban (amelynek még Franciaország és Ausztria a tagja).

Emlékezetes, hogy két és fél órával a kezdés előtt még dermesztő jelenet zajlott a hamburgi Reeperbahnon: a rendőrök meglőttek egy csákánnyal és Molotov-koktéllal felfegyverkezett férfit, aki egy kocsmából kijőve fenyegette őket, a palackot állítólag a szurkolók forgatagában akarta felgyújtani.

Az első félidő 16. percében a Lewandowski nélkül játszó lengyelek bal oldali szöglete után Buksa fejelt az öt és felesről a holland kapuba (0-1). 13 perccel később Gakpo középről leadott 18 méteres lövése megpattant egy lengyel védőn, a labda így védhetetlenül vágódott Szczesny kapujába (1-1).

A második félidőben aztán hét perccel a meccs vége előtt, egy remek holland akció végén Aké sarkazott Weghorst elé, aki hét méterről nagy erővel kilőtte a rövid alsó sarkot (2-1).

Az első félidőben szinte végig fölényben játszottak a sok gólhelyzetet kialakító hollandok, de mivel egy kivételével szinte az összeset elpuskázták, így egyenlő állással vonultak el a szünetre a csapatok.

A fordulás után - a lengyelek jó tíz perce ellenére - ismét szinte végig a hollandok akarata érvényesült, hatalmas mezőnyfölényük a hajrában, a két perccel korábban csereként beállt Weghorst gólja révén érett győzelemmé.