Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Cameron lemond

Cameron lemond
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az uniós csúcson is szó lesz a brexitről

David Cameron brit miniszterelnök bejelentette, hogy ősszel lemond, a kilépéspárti Nigel Farage viszont a független Nagy-Britanniát ünnepli.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Nagy Britanniában az uniós tagság feladására 52 százalék szavazott igennel, 48 százalék nemmel.

A londoniak véleménye is tükrözi az eredményt, van, aki örül, van, aki meg van ijedve, nem tudja mit hoz a jövőtől

Ami a régiókat illeti, az angolok és a walesiek a kilépésre, a skótok és az észak-írek a bennmaradásra szavaztak.

Az Európai Unió tagállamai jövő héten rendes csúcstalálkozót tartanak, de az európai tanács elnöke a szavazás után bejelentette, hogy külön is tanácskozni akar a maradó 27-ekkel

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

UK: Tommy Robinson oxfordi vitája tiltakozást és szólásszabadság-vitát vált ki

Egyesült Királyság: a Királyi Operaház kórusa londoni fellépéssel köszönti a 2026-os vb-t

Összecsapások törtek ki, a rendőrség vízágyút vetett be Belfast közelében