NBA: történelmet írt a Cleveland

A Cleveland Cavaliers először szerezte meg a bajnoki címet az észak-amerikai kosárlabdaligában (NBA).

A nagydöntő hetedik mérkőzésén idegenben legyőzte a címvédő Golden State Warriorst, ezzel 4-3-ra megnyerte a párharcot.

A kiegyenlített első negyed után a fehér mezes hazaiak a nagyszünetben 49-42-re vezettek. A harmadik negyedben a vendégek Kyrie Irvingnek köszönhetően 54-54-re kiegyenlítettek, sőt, hétpontos előnyt szereztek(63-70).

Három perccel később azonban már ismét a kaliforniaiak vezettek: a zárószakasz 76-75-ről indult.

Fej fej mellett haladtak a csapatok, LeBron James a vállán vitte a Clevelandet. Az utolsó perc 89-89-cel kezdődött. Irving triplájára a Golden State nem tudott válaszolni, és még egy büntetőt is bedobott a Cavaliers, így 93-89-re nyert.

Az ohiói csapat legjobbja, James 27 pontot dobott, Irving 26-ot szórt. A Warriors legjobbja a 32 pontos Green volt, Curry ezúttal csak 17-ig jutott.

- Azért tértem vissza, hogy bajnoki címet szerezzünk a városunknak. Tudtam, hogy mire vagyok képes. Tudtam, hogy mit tanultam az utóbbi években. Tudtam, hogy megvan minden feltétel ahhoz, hogy segítsek ennek a csapatnak abban, hogy eljusson oda, ahol még sosem volt – mondta LeBron James.

A Cleveland az első csapat az NBA történetében, amelynek sikerült fordítania 1-3-ról a fináléban.