Esélyeshez méltón kezdett a világbajnok Németország, a horvátok és a lengyelek is hozták a kötelező győzelmet

Szerzői jogok

Törökország–Horvátország 0–1, Lengyelország–Észak-Írország 1–0, Németország–Ukrajna 2–0.

• Törökország–Horvátország 0–1, gólszerző: Modrić (41. perc)

• Lengyelország–Észak-Írország 1–0, gólszerző: Milik (52. perc)

• Németország–Ukrajna 2–0, gólszerző: Mustafi (19.), Schweinsteiger (90+2. p.)

Modrić remek gólja 3 pontot ért a horvátoknak

A D csoportban Horvátország győzelmével kezdődtek a küzdelmek a párizsi Parc des Princes stadionban, vasárnap délután.

A kék mezesek a 41. percben szerezték meg győztes góljukat, Modrić távoli kapáslövése megcsúszott a nedves gyepen, és a labda becsapta a török kapust.

La #Cro grâce à son Prince du Parc!

— UEFA EURO 2016 (@EURO2016) 12 juin 2016

A második félidőben is jobban játszottak a horvátok, akár növelhették is volna előnyüket, de újabb gólt már nem sikerült szerezniük.

Sovány lengyel siker

Nizzában, a C csoport mérkőzésén Lengyelország legyőzte az Eb-újonc Észak-Írország válogatottját.

Gól nélküli és igencsak felejthető első félidő után a lengyelek az 52. percben szereztek vezetést: Błaszczykowski jobboldali beadása után Milik talált a hálóba.

A vezető gól után visszavettek a lengyelek, de minimális előnyüket megőrizték a lefújásig. Észak-Írország ellen ezúttal nem is kellett több a győzelemhez: 1–0 maradt a vége, Lengyelország 3 pontos a C csoportban.

Another look at that Milik opener…#EURO2016#POLNIRpic.twitter.com/trbD5DqNRi

— UEFA EURO 2016 (@UEFAEURO) 12 juin 2016

Nagyszerű mérkőzésen győzött a világbajnok

A legnagyobb érdeklődéssel várt vasárnapi mérkőzésen Németország 2–0 arányban legyőzte Ukrajnát Lille-ben.

A világbajnoki címvédő már a 19. percben megszerezte a vezetést: Kroos szabadrúgása után az előrehúzódó védő, Mustafi fejelt védhetetlenül az ukrán kapuba.

Ám az ukránok nem adták meg magukat, veszélyeztettek, csakhogy mindhárom komoly gólhelyzetük kimaradt a szünet előtt.

A változatos és élvezetes találkozón a csereként beállt Schweinsteiger biztosította be a németek győzelmét a hosszabbításban, Özil ragyogó beadása után talált a kapuba.

Einem BSchweinsteiger</a> reicht eine Minute! Er ist halt der Chef! Gratulation Jungs! <a href="https://twitter.com/hashtag/EURO2016?src=hash">#EURO2016</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/jederfuerjeden?src=hash">#jederfuerjeden</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/diemannschaft?src=hash">#diemannschaft</a> <a href="https://twitter.com/DFB_Team">DFB_Team

— Arne Friedrich (@arnefriedrich) 12. Juni 2016

A nap embere

Arkadiusz Milik, az Ajax 22 éves támadója a lengyel válogatott legfiatalabb Eb-gólszerzője lett. Ráadásul a találat 3 pontot ért az észak-írek elleni mérkőzésen.

Három dolog, amit megjegyeztünk

• Nehéz lesz legyőzni a német válogatottat ezen az Európa-bajnokságon (is)

• Manuel Neuer szenzációs formában érkezett a tornára

• Luka Modrić bármilyen távolságból veszélyes a kapura

Hétfői mérkőzések:

Spanyolország–Csehország 15:00

Hétfőn, a D csoport második találkozóján bemutatkozik a címvédő Spanyolország, ellenfele a cseh válogatott lesz Toulouse-ban.

A spanyol válogatott igencsak megváltozott négy év alatt, de így is az esélyesek között emlegetik: zsinórban már harmadszor lehetne Európa-bajnok.

A csehek nem a legjobb előjelekkel készültek az Eb-re. Legutóbbi hat mérkőzésükből csak egyet tudtak megnyerni. A 20 évvel ezelőtti ezüstérmesnek ezúttal a védelem a gyenge pontja.

Írország–Svédország 18:00

Két találkozót rendeznek az E csoportban, Írország Svédországgal játszik a Stade de France-ban.

Az írek reménykednek, hogy a csapatkapitány, a 143-szoros válogatott Robbie Keane kisebb vádlisérülése ellenére pályára léphet.

A svédek legnagyobb sztárja, Zlatan Ibrahimovic éppencsak hogy elköszönt a Paris St-Germaintől, újra Franciaországban bizonyíthat. A 34 éves, excentrikus csatár 11 gólt szerzett a selejtezősorozatban, és eddig már 3 Eb-n volt eredményes.

Belgium–Olaszország 21:00

Az E csoport esti mérkőzésén Belgium Olaszország ellen lép pályára Lyonban.

A belgák a torna titkos esélyesei, a FIFA-világranglista második helyén állnak Argentína mögött, tehát legjobb európai csapatként. Több nemzetközi klasszis játszik a vörösöknél – igaz tétmeccsen 1972 óta nem győzték le hétfői ellenfelüket.

Az olaszokat ezúttal nem tartják számon az esélyesnek az Európa-bajnoki címre között, de mindig okozhatnak meglepetést. Legutóbb, 2012-ben a döntőig jutottak, és csak ott kaptak ki a spanyoloktól.